11 فیلم تاریخی در سال 2020 که اتفاقات مهم تاریخی را بازسازی کردند

۱۱ فیلم تاریخی در سال ۲۰۲۰ که اتفاقات مهم تاریخی را بازسازی کردند

۲۸ آبان ۱۳۹۹
۰ 139 بازدید

سال ۲۰۲۰ یکی از مهمترین سال ها برای فیلم های تاریخی، زندگی نامه ای است. کارگردانان بزرگی همچون دیوید فینچر و آرون سورکین در این سال فیلم های شگفت انگیز تاریخی را راهی سینما و سرویس های vod کردند که بینندگان را متحیر کرده است. فیلم های تاریخی، زندگی نامه ای می توانند مهمترین اتفاقات را برای ما به صورت جدیدی بازسازی کنند و مارا از آن اتفاقات مهم که در سال های پیش افتاده است آگاه کنند. با توجه به همه گیری ویروس کرونا در جهان تاریخ اکران و در پی آن تعطیلی کلیه سینماها، اکران بعضی از فیلم های مهم تاریخی به تعویق افتاد اما ما در این لیست در تلاشیم تا اسامی و خلاصه ای از بهترین فیلم های تاریخی ۲۰۲۰ که تاریخ را بازسازی کرده اند را برایتان فراهم کنیم.برای تماشا یا دانلود فیلم های تاریخی می توانید به سایت موونیه مراجعه کنید.

 

۱۱) The Glorias      گلوریا

بازیگران: جولیان مور ، آلیشیا ویکاندر ، ژانل مونا

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد:  گلوریا استاین زندگی جالب و قابل توجهی داشته است که نقش آن را در این فیلم جولیان مور بازیگر بی نظیر آمریکایی بازی می کند. داستان روایت تأثیرگذاری دوران کودکی “گلوریا استاین” نماد فمینیست جهان بر زندگی وی به عنوان نویسنده ، فعال سیاسی و سازمان دهنده انجمن های دفاع از حقوق زنان در سراسر جهان. او یک زندگی پیچیده ای  داشته است که تنها با وجود تلاش های شجاعانه ای اش توانست از آن ها بر بیاید.

11 فیلم تاریخی در سال 2020 که اتفاقات مهم تاریخ را بازسازی کردند

۱۰) Tesla       تسلا

بازیگران: ایتان هاوک، ایو هوسون

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد: درام تاریخی شامل برخی از عناصر اختراع ناب است: شاید اینطور اتفاق افتاده است؟ شاید او اینطور گفته است؟ کتاب زندگی نامه مایکل آلمریدا از مخترع صربستانی-آمریکایی نیکولا تسلا (۱۸۵۶ – ۱۹۴۳) ، در مورد این فرایند توضیحات جالبی داده است. ایتان هاوک ، که ۲۰ سال پیش در مجموعه کارگردان معاصر نیویورک هملت نیز بازی کرده است ، بازی خوبی نداشته است.این فیلم تعامل‌های ناخوشایند تسلا با مخترع همکار خود یعنی توماس ادیسون و جورج وستینگهاوس را نشان می‌دهد. درکنار این، موضوع دیگری که این فیلم مورد بررسی قرار می‌دهد، ارتباطی است که تسلا با غول مالی آن زمان یعنی جی. پی. مورگان دارد. تسلا پس از بیگانگی سرمایه گذاران ثروتمند خود و در نتیجه تلاش برای به دست آوردن بودجه برای تحقق چشم اندازهای بزرگ خود، در فقر درگذشت.

شما می توانید فیلم تسلا را به صورت رایگان در مووینه تماشا یا دانلود کنید:دانلود فیلم Tesla 2020

۹) Radioactive       رادیو اکتیو

بازیگران: رزاموند پایک ، یوت فوئر ، میرجام نواک

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد: کارگردان ایرانی ، مرجانه ساتراپی درامی خسته کننده و حمایت کننده ساخته است که لطمه بزرگی به موضوع جذاب و غیر قابل انکارش می زند. رادیو اکتیو یک فیلم عاشقانه بیوگرافی در مورد زندگی و تأثیر ماری کوری دانشمند دو بار برنده جایزه نوبل است. او و همسرش پیر که در اواخر قرن بیستم راهی برای درک فرآیندهای اتمی بودند. کوری ها اصطلاح “تابش” را در راه کشف عناصر جدید ایجاد کردند. کارگردان ایرانی ، مرجانه ساتراپی فیلم را از کتاب لورن ردنیس ، “رادیواکتیو: ماری و پیر کوری: قصه ای از عشق و سقوط” اقتباس کرده است. این فیلم با اجرای یک حذفی از بازیگر بریتانیایی رزاموند پایک بسیار ساخته شده. او به اندازه کافی خوب است تا بر مشکلات گام بردن ، اما شخصیت های فرعی پرداخت نشده و موسیقی فیلم را به سطحی متوسط آورده اند.

 

۸) Misbehaviour      بدرفتاری

بازیگران: کیرا نایتلی ، گوگو مباتا-راو ، جسی باکلی

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد: داستان فیلم بدرفتاری، روایت گر زنان شجاع در سال ۱۹۷۰ انگلستان است که با شعار”ما زیبا نیستیم ، زشت نیستیم ، عصبانی هستیم.” در تلاش بودند تا از رفتارها و نگاهای جنسیتی با زنان مقابله کنند و مسابقه دختر شایسته جهان را بر هم بزنند. طرفداران تبلیغاتی آنها این  حرکت تاریخی زنان مبارز انگلیسی را به سراسر جهان مخابره کردند. باب هوپ استاد تشریفات بود و از اینکه خود را مرکز آتش خشم فمینیسم میدید متحیر بود. جنجال های ژئوپلیتیکی دیگر به ویژه مورد توجه فعالان ضد آپارتاید قرار گرفت (اجازه دادن به رقابت آفریقای جنوبی به منزله تأیید رژیم نژادپرست بود). برای پیچیدگی بیشتر اوضاع و شکستن سنتهای مجلل ضمن تقویت شکاف نژادی ، دو زن از آفریقای جنوبی ، یک سفیدپوست و یک سیاه پوست انتخاب شدند (دومی با نام “آفریقای جنوبی”). حتی عجیب تر ، برنده ، جنیفر هاستن ، از گرنادا بود (اولین زن سیاه پوستی که برنده مسابقه شد) و اولین نایب قهرمانی “آفریقای جنوبی” ، پرل یاسن ، نامبرده بود. نکته قابل توجه در این فیلم نوع نگرش زنان در آن سال ها و تأثیر بی نهایت زیادشان بر نسل های آینده بود، شاید اگر این زنان مصرانه با به خطر انداختن جانشان مقابل این نوع مسائل نمی ایستادند همچنان مورد آزار و تحقیر مردان دیگر بودند.

شما می توانید فیلم بدرفتاری را به صورت رایگان در مووینه تماشا کنید:دانلود فیلم Misbehaviour 2020c

11 فیلم تاریخی در سال 2020 که اتفاقات مهم تاریخ را بازسازی کردند

۷) Resistance       مقاومت

بازیگران: جسی آیزنبرگ ، کلمنس پوسی ، ماتیاس شوایوفر

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد:فیلمی خوش ساخت و جذاب ، اما با بار کلیشه ، در مورد زندگی مارل مارسو افسانه تقلید و استند آپ کمدی در مقاومت فرانسه. او به هزاران کودک و بزرگسال یهودی کمک کرد تا از فرانسه تحت اشغال نازی ها فرار کنند. این یک داستان بسیار جالب راجع به جنگ است که همچنان بازار خوبی برای آنها وجود دارد و مخاطبان زیادی را می تواند به سینما بکشاند. تصور می شود که این اقدام در هنگام بازگشت به صفوف سربازان آمریکایی که تازه فرانسه را آزاد کرده اند ، داستان را به یکی از شگفت انگیزترین قهرمانان غیرنظامی آن کشور ، توسط ژنرال پاتون (شخصیتی معروف برای اد هریس) به صورت فلاش بک روایت می شود. جسی آیزنبرگ در نقش مارسو ، ابرقهرمان جوان که از استعداد خود برای کمدی و تقلید استفاده می کند تا قلب یتیمان یهودی در فرانسه را تحت تاثیر قرار دهد، در آخر آن ها را از اسارت در میاورد.

 

۶) The Outpost      پاسگاه

بازیگران: اسکات ایستوود ، کالب لندری جونز ، اورلاندو بلوم

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد: یک تیم کوچک از سربازان آمریکایی با صدها جنگجوی طالبان در افغانستان می جنگند. در حالی که ده ها فیلم سعی در بازسازی وحشت غیرقابل تصور جنگ هستند، The Outpost بیشتر از همه به هم متصل می شود ، بیشتر به مهارت فنی لوری و بازیگران جوانی که می تواند فیلم را واقع گرایانه تر جلوه دهند. به طور خاص ، اسکات ایستوود و کالب لندری جونز بهترین کار حرفه خود را در این فیلم انجام می دهند. فقط با نگاهی به نقشه جغرافیایی پاسگاه کمدش در افغانستان در سال ۲۰۰۶ ، متوجه می شویم که چگونه این جنگیدن برای زنده ماندن یک نگرانی روزمره بوده است. لوری و فیلمبردار وی ، لورنزو سناتوره ، در آغاز “پاسگاه” به تماشاگران فیلم پیگیری می دهند که نشان می دهد اساساً این پایگاه واقعی در بدترین نقطه ممکن ، در مرکز یک دره عمیق چگونه بوده است. نیروهای طالبان همیشه دیدگاه مسلط بر آن داشتند و می توانستند در پشته های زیادی که از آن پنهان شوند و مستقیماً به پاسگاه شلیک کنند.

شما می توانید فیلم پاسگاه را به صورت رایگان در مووینه دانلود و تماشا کنید:دانلود فیلم The Outpost 2020

 

The Eight Hundred(5      هشتصد

بازیگران: این هوانگ ، ژانگ ژوئن

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد: این فیلم محصول کشور چین است. در سال ۱۹۳۷ ، هشتصد سرباز چینی در محاصره یک انبار در وسط میدان نبرد شانگهای توسط ژاپنی ها محاسره می شوند. انتشار داخلی این حماسه جنگ پر زرق و برق چین سال گذشته به دلیل آنچه مجله تجاری ورایتی “دلایل سیاسی ” توصیف کرد ، به تأخیر افتاد. تصور می شود این فیلم با به تصویر کشیدن بیش از حد مثبت افسران ارتش رقیب کومینتانگ در جریان جنگ چین و ژاپن ، از طرف کمونیست ها مورد انتقاد قرار گرفته شده است. با این حال ، برای یک فرد خارجی ، هشتصد سرباز قهرمان چینی که از انبار سیهانگ در نبرد برای شانگهای دفاع می کنند ، مانند یک نمونه از وطن پرستی به نظر می رسد. مانند دانکرک برای انگلیسی ها ، این حادثه در اینجا به عنوان یک شکست افتخارآمیز تلقی می شود ، لحظه ای برای غرور ملی.

 

۴) Hamilton      همیلتون

بازیگران: لین-مانوئل میراندا ، فیلیپا سو ، لزلی اودوم جونیور

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد: همیلتون؛ فیلمی تئاترگونه موزیکال درام به کارگردانی توماس کیل است. داستان نگاهی دارد به زندگی الکساندر همیلتون. در سال ۲۰۲۰ ، دیزنی + برای هر کسی که نتواند بلیط نمایش برادوی معروف به “همیلتون” را بگیرد ، کار شگفت انگیزی می کند. تمام ۱۶۰ دقیقه آن ، شامل یک وقفه بسیار کوتاه و برخی سانسورهای جزئی همانند یک نمایش بی نظیر تئاتری است. دقت زیادی برای ساخت این فیلم تا حد امکان سینمایی شده است. فیلمبرداری ، تدوین و کارگردانی همچنین چیزی را به وجود می آورد که در تئاتر ریچارد راجرز نتوانستید به دست بیاورید: نزدیکی که به شما امکان می دهد احساسات را در چهره بازیگران مشاهده کنید. کارگردان توماس کیل (که همچنین تهیه کنندگی صحنه را نیز بر عهده داشت) نماها را معطوف به نماهای نزدیک می کند تا بتواند احساسات و انرژی بازگران نمایش را به خوبی به ما نمایش دهد.

11 فیلم تاریخی در سال 2020 که اتفاقات مهم تاریخ را بازسازی کردند

۳) Greyhound     سگ تازی

بازیگران: تام هنکس ، الیزابت شو ، استفان گراهام

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد:تام هنکس یک اعجوبه بازیگری است که در اکثر فیلم ها لباس نظامی یا نیمه نظامی شخصیت به تن کرده و شخصیت محبوبی را برای مردم ساخته است. وی نقش کاپیتان کشتی کانتینر در فیلم Captain Phillipst و خلبان قهرمان هواپیمایی در فیلم Sully بازی کرده است. اکنون او در این ماجراجویی جنگ جهانی دوم به سبک قدیمی ، نقش ارنست کراوز فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده را بازی می کند که باید یک محموله مهم را از آمریکا به بندر لیور پول ببرد که در میان را با مشکل رو به رو می شود و تنها با صبر و امیدواری و استفاده از تجربه اش می تواند از پس این مشکل برآید.

شما می توانید فیلم سگ تازی را به صورت رایگان در مووینه دانلود و تماشا کنید:دانلود فیلم Greyhound 2020

۲) The Trial of the Chicago7      دادگاه شیکاگو ۷

بازیگران: الکس شارپ ، ادی ردماین ، ساکا بارون کوهن

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد: فیلم دادگاه شیکاگو اثری فاخر از  آرون سورکین است که به خوبی توانسته با شخصیت پردازی هایش نظرمان را به تکرار اتفاقاتی که در سال های گذشته افتاده و اکنون هم در حال رخ دادن است جلب کند. فیلم بازخورد های زیادی داشته است و با ژانری درام، هیجان انگیز خود به یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است. در بخش های اولیه فیلم ما با ضرب آهنگ بسیار تندی صحنه هایی از اتفاقات واقعی که در سال ۱۹۶۵ رخ داد و برش آن با شروع داستان فیلم را میبینم که بسیار در قدم اول جذاب است. شعار “کل دنیا حواسش به ما هست!” شعاری نمادین از جنبش اعتراضی دهه ۶۰بارها در” دادگاه شیکاگو ۷ “ساخته آرون سورکین گفته می شود. زمان اکران فیلم به عنوان قوانینی علیه جنبش های اعتراضی در ایالات متحده مورد توجه قرار گرفته و در زمان یکی مهمترین انتخابات در تاریخ این کشور نمیتواند تصادفی باشد. سورکین و نتفلیکس ، به طرز هوشمندانه ای زمان اکران فیلم را با در نظر گرفتن اتفاقاتی که طی چند ماه اخیر افتاده بود قبل از آخرین مناظره انتخاباتی قرار دادند . هدف این است که جرقه گفتگو در مورد اینکه چقدر ما از ناآرامی های ۱۹۶۸ و محاکمه بعدی در شیکاگو برای افرادی که به توطئه برای ایجاد خشونت در خیابان ها متهم شده اند ، اطلاع داریم، بسیار هوشمندانه است. و این یک داستان از گروهک های اعتراضی، با اجراهای عالی که برای فضای موجود در همان قاب فشار می آورند. وزن موضوع همراه با کیفیت بازیگری در اینجا برای برخی از افراد بیش از اندازه جذاب خواهد بود، و احتمالا در میان بازیگران افرادی بتوانند نامزد اسکار شوند. سورکین دقیقاً می داند در هر شرایطی چه باید بگویند و چه کاری انجام دهند، حتی در صورت ابراز تردید با اصطلاحات و واژگان کاملاً مناسب داستانی مانند اختراع فیس بوک در “شبکه اجتماعی” یا حتی تولد اپل را زیر سوال می برد. در مورد “استیو جابز” ، اما جنبش اعتراضی و تلاش دولت برای سرکوب آن باید دقیق تر از این باشد به نظر می رسد.

شما می توانید فیلم دادگاه شیکاگو ۷ را به صورت رایگان در مووینه تماشا یا دانلود کنید:دانلود فیلم The Trial of the Chicago 7 2020

11 فیلم تاریخی در سال 2020 که اتفاقات مهم تاریخ را بازسازی کردند

Mank(1      مانک

بازیگران: لیلی کالینز ، توپنس میدلتون ، گری اولدمن

چرا این فیلم ارزش تماشا دارد: داستان نویسنده ای به اسم هرمان منکوویکز و پروسه ساخت فیلم “همشهری کین” به کارگردانی ارسون ولز. کارگردان این اثر که تعداد زیادی از فیلم بازان منتظر اکران آن هستند دیوید فینچر بزرگ است. باید گفت منتقدان در اکران اولیه فیلم امتیاز فوق العاده ۹.۳ را به این فیلم داده اند.

شما می توانید فیلم مانک را به صورت رایگان در مووینه تماشا یا دانلود کنید:دانلود فیلم Mank 2020

دیدگاه کاربران