نقد و بررسی سریال DEXTER : باهوش ترین قاتل زنجیره ای!

نقد و بررسی سریال DEXTER : باهوش ترین قاتل زنجیره ای!

۳ تیر ۱۴۰۰
۰ 107 بازدید

همیشه موضوع قاتلین زنجیره ای تکان دهنده، جذاب و هیجان انگیز است. شاید هرکسی نتواند سریال دکستر را به علت خشونت زیاد تماشا کند اما تعداد بسیار زیادی علاقه مند به این سریال وجود دارد که بعد از گذشت چندین سال همچنان دکستر برایشان جذاب ترین سریال ژانر جنایی بوده است.

شما می توانید سریال دکستر را به صورت رایگان در مووینه تماشا کنید:دانلود سریال Dexter

 

تریلر

 

خلاصه ای از داستان سریال DEXTER

دکستر یک قاتل زنجیره است که با پنهان کردن شخصیت اصلی اش توانسته در بخش خون شناسی پلیس آگاهی مشغول به کار شود. همین موضوع باعث شده تا دکستر خیلی راحت تر بتواند هم به پلیس کمک کند و هم دستش رو نشود. دکستر در کودکی شاهد به قتل رسیدن والدینش بوده و همین موضوع باعث یک نوع اختلال روانی حاد در او شده است.

 

فصل آخر سریال دکستر باید منتظر چه چیزی باشیم؟

دکستر یکی از پربیننده ترین سریال دهه اخیر بوده است و فصل ۹ که همان فصل آخر این سریال است در سال ۲۰۲۱ منتشر می شود . در فصل گذشته سریال دکستر نگاهی جدید به شخصیت پیچیده دکستر شد، اینکه او چقدر خانواده و خواهرش برایش اهمیت دارد اما آیا در فصل جدید این سریال دست او پس از این همه سال رو می شود و به گناه هایش اعتراف می کند؟ شما می توانید نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

نقد و بررسی سریال DEXTER : باهوش ترین قاتل زنجیره ای!

 

پیچیدگی شخصیت دکستر ناشی از چه چیزی است؟

دکستر فردی بسیار باهوش و زیرک است و همین باعث شده تا او هیچوقت گرفتار پلیس نشود و یا پلیس حتی به او شک هم نکند. یکی از نکات جالب در شخصیت او همین خونسردی وصف نشدنی است که دارد. پس از به قتل رسیدن والدینش او از درون فردی بی احساس شده اما همچنان خواهرش جزو نقطه ضعف های او به شمار می رود. خواهر دکستر که در همان بخش جنایی پلیس فعالیت دارد هرگز حتی تصور نمی کند که برادرش یک قاتل زنجیره ای باشد.

 

پدر خوانده دکستر یکی از عناصر مهم در داستان

پس از به قتل رسیدن والدین دکستر او توسط یک پلیس مهربان به فرزند خواندگی پذیرفته می شود. پدر خوانده او از همان کودکی متوجه رفتار های عجیب دکستر می شود و تمام تلاشش را می کند تا اورا از کشتن افراد باز دارد و به او پیشنهاد می دهد که به جای کشتن اتفاقی انسان ها، افراد شرور و خطرناک شهر را بکشد و این روح بیمارش را اینگونه راهنمایی کرد.  دکستر به حرف پدر خوانده اش عمل می کند و افرادی که از نظرش شرور و خطرناک و یا گناهکار هستند را به قتل می رساند. در تمام فصول این سریال ما پدر خوانده دکستر را به حالت فلش بک می بینیم که در تلاش است تا دکستر را به نوعی راهنمایی کند.

 

ازدواج دکستر و روابط خانوادگی

احتمالا همه ما قاتلین زنجیره ای افرادی سرخورده، منزوی و عجیب و غریب می دانیم. دکستر تمامی نشانه هایی که هر فرد از قاتلین زنجیره ای دارد را بهم میریزد. او یک فرد عادی از نظر تمام دوستان خانواده و آشنایانش است. با خانواده و همکارانش بسیار مهربان است و هویت شرورش را از چشم همه پنهان می کند.

 

کلام آخر:

اگر به موضوع قاتلین زنجیره ای و شخصیت های پیچیده روانی این افراد علاقه دارید، سریال دکستر به طور حتم یکی از محبوب ترین سریال ها در این زمینه است. از همه مهمتر سریال دکستر به ما می آموزد که قاتلین می توانند افراد بسیار عادی در جامعه باشند و یک زندگی عادی داشته باشند.

دیدگاه کاربران